Case-lessons

Here you can choose a convenient option for an annual subscription to case lessons and arrange it.
(and your chosen cases)
Choose cases now

INDIVIDUAL

$19

per year

Individual subscription for one person costs $19 per year.

SMALL GROUP

$15

per year

The subscription for the small group (up to 15 subscriptions) costs $15 (per year) x quantity of subscribers.

SCHOOLS OR GROUPS

$13

per year

For the schools or groups from 16 to 500 subscribers, costs $13 (per year) x quantity of subscribers.

SCHOOL OR AGENCY

$11

per year

For the whole school or agency (more than 500 subscriptions) costs $11 (per year) x quantity of subscribers.

The price-list on cases is as follows, for the set of 150+ cases (elementary school or secondary school).

1. Individual subscription for one person costs $19 per year.

2 . The subscription for the small group (up to 15 subscriptions) costs $15 (per year) x quantity of subscribers.

3. For the schools or groups from 16 to 500 subscribers, costs $13 (per year) x quantity of subscribers.

4. For the whole school or agency (more than 500 subscriptions) costs $11 (per year) x quantity of subscribers.

Contact us for questions or additional paying details.

Subscribe to case lessons and you will see how satisfied children, teachers, principals and parents will be!